چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ایجاد شش کمپ اسکان اضطراری در مناطق سیل زده شرق استان هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٦٨٩

تاریخ:1398/10/24


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
ایجاد شش کمپ اسکان اضطراری در مناطق سیل زده شرق استان هرمزگان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از ایجاد شش کمپ اسکان اضطراری در مناطق سیل زده شرق استان هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در خصوص وضعیت مناطق سیل زده شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: سامانه بارشی در استان هرمزگان از پنجشنبه شب آغاز شد و تا یکشنبه ادامه داشت که بیشترین بارندگی را در شهرستان‌های قشم و بندرعباس و بعد از آن در شرق استان شاهد بودیم.
 
وی اضافه کرد: طی بارندگی ها سیلاب زیادی در شرق استان به وقوع پیوست که روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند و بسیاری از خانه های اهالی روستاها دچار آبگرفتگی شدید شدند.
 
مدرس خاطرنشان کرد: البته روستاهایی نیز وجود داشته اند که در محاصره سیلاب قرار گرفته اند و از ساعات اولیه عملیات امداد و نجات و بازگشایی راه دسترسی به آنها آغاز شد.
 
وی تاکید کرد: هشت نقطه در مناطق سیل زده استان به طور کامل مسدود شده بود که در حال حاضر با احداث مسیر تردد موقت بازگشایی شده اند.
 
مدرس با اشاره به عملیات امداد هوایی در منطقه، افزود: در مناطق در محاصره سیلاب، امداد رسانی با همکاری نیروی دریایی ارتش و سپاه در منطقه جاسک و هلال احمر استان، از ساعات اولیه آغاز شد و همچنان در مناطق سیل زده جاسک و بشاگرد در حال انجام است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: امداد رسانی هوایی در قالب اقلام مورد نیاز شرایط موجود و آذوقه به ویژه آب بوده و همچنین انتقال تجهیزات مورد نیاز تعمیر زیر ساخت های در مناطق صعب العبور منطقه سیل زده در شرق استان از طریق هوایی و توسط بالگردها صورت گرفته است.
 
وی تصریح کرد: پس از اتمام عملیات امداد و نجات، بحث بازسازی آغاز خواهد شد که باید گفت با توجه به حجم خسارت ها به زیر ساخت ها و خانه های اهالی منطقه سیل زده شرق استان، بازسازی آنها توجه ویژه‌ای در بحث اختصاص بودجه را می طلبد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به خانه های خسارت دیگه منطقه سیل زده شرق استان، گفت: از دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده روستایی در مناطق سیل زده شرق استان، حداقل ۴۵۰ واحد مسکونی آسیب جدی دیده اند.
 
وی تاکید کرد: باید روستاهایی که در مسیر سیلاب و مسیل رودخانه قرار دارند جابجا و به مکان بهتری منتقل شوند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
 
مدرس با بیان اینکه اطلاع رسانی قبل از جاری سیل در استان انجام شده بود، افزود: در هرمزگان از قبل هماهنگی لازم جهت تخلیه روستاهای در مسیر سیلاب انجام شده بود.
 
وی با اشاره به کمپ های اسکان اضطراری ایجاد شده در منطقه، گفت: در حال حاضر پنج کمپ اسکان اضطراری در منطقه دایر و کمپ دیگری نیز در منطقه گابریک در حال ایجاد است و در این مورد نیز در منطقه مشکلی وجود ندارد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه تا کنون برق ۲۰ روستای سیل زده وصل شده است، تصریح کرد: اقدامات برای اتصال برق ۴۰ روستای منطقه سیل زده در حال انجام و همچنین ارتباطات سیار منطقه به صورت کامل برقرار شده است.
 
مدرس با تاکید بر اینکه اولویت اولیه امداد و نجات است، افزود: به منظور برآورد میزات خسارت سیل شرق هرمزگان، کار گروهی در ستاد بحران استان که در شهرستان جاسک مستقر می باشد، تشکیل شده  که وظیفه برآورد خسارت های منطقه و ارائه گزارش به ستاد با آنها است.

شماره خبر : ٢٠٦٨٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.