چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > افتتاح خط هوایی پرواز جاسک - تهران با حضور استاندار هرمزگان/دکتر همتی: راه اندازی خط پروازی جاسک - تهران فرصت بسیار مناسبی برای کمک به روند توسعه منطقه مكران است/دولت با جدیت پیگیر اجرای پروژه‌های توسعه سواحل مکران است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠١٨٧

تاریخ:1398/09/14افتتاح خط هوایی پرواز جاسک - تهران با حضور استاندار هرمزگان/دکتر همتی: راه اندازی خط پروازی جاسک - تهران فرصت بسیار مناسبی برای کمک به روند توسعه منطقه مكران است/دولت با جدیت پیگیر اجرای پروژه‌های توسعه سواحل مکران است

خط هوایی پرواز جاسک به تهران و بالعکس همزمان با انجام نخستین پرواز مسافری از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه شهدای هفتم آذر شهرستان جاسک، با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دکتر شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زيربنايى معاون اول رئیس جمهور، افتتاح شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، این خط هوایی در راستای برنامه‌های توسعه سواحل مکران و با پیگیری های مستمر استاندار هرمزگان، راه اندازی شد.

دکتر فریدون همتی در آیین افتتاح خط پروازی جاسک - تهران، عنوان کرد: این خط هوایی در سایه تلاش جمعی دستگاه‌ها و مسئولان مختلف به عنوان یکی از نیازهای اصلی منطقه مکران و در راستای توسعه هر چه بیشتر این منطقه راه اندازی شد.

وی ادامه داد: توسعه سواحل مکران از منویات مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد و ریاست محترم جمهور و دولت نیز به طور جدی پیگیر اجرای پروژه های توسعه سواحل مکران هستند.

استاندار هرمزگان افزود: پرواز جاسک به تهران و بالعکس هر هفته روزهای یکشنبه و پنجشنبه به صورت مستقیم انجام می‌شود که فرصت بسیار مناسبی برای مردم این منطقه و همچنین سرمایه گذاران و توسعه گران جهت فعالیت در سواحل مکران است.

همتی با اشاره به تعدادی از پروژه‌های مهم و بزرگ توسعه سواحل مکران، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پایانه بزرگ صادرات نفت در شهرستان جاسک با سرمایه‌گذاری بیش از دو و نیم میلیارد دلار، ایجاد دو مجموعه پالایشگاهی در این شهرستان، نیروگاه سیریک و شهرک بزرگ کشاورزی در منطقه سد جگین از جمله این طرح‌های مهم و راهبردی توسعه سواحل مکران است.

وی تصریح کرد: در بخش آبزی پروری و اقتصاد دریایی نیز ظرفیت‌های متعددی در این منطقه وجود دارد که مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: براساس چشم‌انداز ترسیم شده در حوزه پرورش میگو تا دو سال آینده به تولید بیش از ۱۵۰ هزار تن میگوی پرورشی در هرمزگان دست خواهیم یافت که فرصت عظیمی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال در این استان است.

همتی گردشگری را دیگر ظرفیت بی نظیر موجود در هرمزگان به ویژه در شرق این استان و سواحل مکران برشمرد و خاطرنشان کرد: هدف گذاری کلان جذب ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان انجام شده و برای رسیدن به این هدف تمرکز ویژه ای صورت گرفته است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: شهرستان جاسک که در قلب سواحل مکران قرار دارد با توجه به ظرفیت های متعدد می تواند از سرعت توسعه بسیار بالایی برخوردار باشد و همه مردم و مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذاران باید در این امر مشارکت داشته باشند.

شماره خبر : ٢٠١٨٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.