يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ایجاد سازه های آبخیزداری در سراسر هرمزگان از رویکردهای مهم در این استان است/۸۰۰ سازه آبخیزداری طی سال جاری در هرمزگان احداث می‌شود/تالاب های هرمزگان قابلیت های پرجاذبه ای برای گردشگری دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠١٢١

تاریخ:1398/09/07


دکتر همتی در شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان:
ایجاد سازه های آبخیزداری در سراسر هرمزگان از رویکردهای مهم در این استان است/۸۰۰ سازه آبخیزداری طی سال جاری در هرمزگان احداث می‌شود/تالاب های هرمزگان قابلیت های پرجاذبه ای برای گردشگری دارند

استاندار هرمزگان ایجاد سازه های آبخیزداری در سراسر این استان را یکی از رویکردهای مهم برشمرد و گفت: در سال جاری۸۰۰ سازه آبخیزداری در سراسر هرمزگان احداث می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به انجام مطالعات بر روی تالاب های استان، عنوان کرد: تالاب های موجود در هرمزگان ظرفیت ها و قابلیت های بسیار خوب و پر جاذبه ای در راستای گردشگری دارند.

وی ادامه داد: انجام مطالعات بر روی تالاب های استان یک اقدام بسیار موثر در راستای شناخت ظرفیت و توان اکولوژیک تالاب ها و تعیین نوع کاربری آنهاست که تاکنون مطالعه بر روی تعدادی از تالاب ها انجام شده و بر روی مابقی هم در حال انجام است.

استاندار هرمزگان در ادامه ایجاد سازه های آبخیزداری در سراسر این استان را یکی از رویکردهای مهم برشمرد و افزود: سال گذشته  ۷۰۰ سازه بزرگ و کوچک آبخیزداری در سراسر هرمزگان با منابع و اعتبارات دولتی و مشارکت مردم ایجاد شد که در بارندگی ها به خوبی آبگیری شدند.

همتی تصریح کرد: در سال جاری نیز ۸۰۰ سازه آبخیزداری در سراسر هرمزگان احداث می‌شود که از محل منابع صندوق توسعه ملی ۶۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح ها جذب شده و از اعتبارات استانی نیز به آنها تخصیص می یابد و همچنین از مشارکت مردمی برای این پروژه ها استفاده می کنیم.

وی گفت: سازه های آبخیزداری مزایای بسیاری از جمله جلوگیری از فرسایش خاک، تامین آب شرب روستاها، ایجاد محیط‌های مناسب برای گردشگری، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، تقویت کشاورزی و حفاظت از محیط زیست را به همراه دارند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: این سازه ها برای مردم در مناطق مختلف بسیار مفید هستند و فرصت های مناسب اشتغالزایی و تولید را ایجاد کرده‌اند و با جدیت اجرای این طرح‌ها در سراسر استان را پیگیری می کنیم.

وی همچنین اقدامات صورت گرفته در حوزه حفاظت از منابع آب و به ویژه تامین آب کشاورزی در استان را بسیار خوب برشمرد و اظهار داشت: سال گذشته نوسازی شبکه آبیاری سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغات در شهرستان میناب انجام شد و از سد میناب نیز به آنها تخصیص آب صورت گرفت.

همتی اضافه کرد: برای سال جاری نیز نوسازی شبکه آبیاری سه هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی و باغات در شهرستان میناب و همچنین تجهیز آنها به آبیاری نوین و الگوی کشت مناسب در دستور کار و در حال اجراست که در ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم و فعالیت های تولیدی در این شهرستان بسیار موثر است.

شماره خبر : ٢٠١٢١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.