يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > شهرک های کشاورزی شیلاتی در هرمزگان ایجاد می شود/استفاده از ظرفیت شرکت شهرک‌های کشاورزی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت ها در اراضی پرورش میگو


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٠٠٤

تاریخ:1398/08/23


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
شهرک های کشاورزی شیلاتی در هرمزگان ایجاد می شود/استفاده از ظرفیت شرکت شهرک‌های کشاورزی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت ها در اراضی پرورش میگو

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: برای سرعت بخشیدن به روند ایجاد زیرساخت ها در اراضی پرورش میگوی استان، شهرک های کشاورزی شیلاتی در مناطق مختلف هرمزگان ایجاد می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست بررسی مسائل و مشکلات پیش روی طرح های توسعه پرورش میگوی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت  پرورش میگو، عنوان کرد: اراضی پرورش میگو یکی از ظرفیت های مهم بخش کشاورزی و شیلات استان هرمزگان در حوزه اقتصاد دریا محور است.

وی افزود: برنامه ریزی ها در حوزه پرورش میگو اگر به صورت کارشناسی، با برنامه و مدل مناسب اجرا شود اثرات بسیار مطلوبی در اقتصاد کشور و استان هرمزگان به ویژه در حوزه درآمدهای ارزی و اشتغال خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: با توجه به درآمدزایی مناسب پرورش میگو استقبال بسیار خوبی در سطح استان از این بخش شده است که در صورت تحقق اهداف زمینه ساز تحولات خوبی برای هرمزگان خواهد بود.

حیدری گفت: از ظرفیت شرکت شهرک‌های کشاورزی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت ها در محل اراضی پرورش میگو استفاده خواهد شد و ایجاد شهرک های کشاورزی شیلاتی در استان هرمزگان در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: برخی موانع و مشکلاتی که در مسیر توسعه فعالیت‌های پرورش میگو در هرمزگان وجود دارد با همکاری دستگاه‌های نظارتی و اجرایی برطرف و زمینه رونق بیش از پیش این بخش فراهم می گردد.

شماره خبر : ٢٠٠٠٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.