يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > جذب کمک های فنی و اعتباری توسعه سواحل شرق هرمزگان با جدیت پیگیری شود/روند جذب اعتبارات تبصره 18 سرعت گیرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩٩٦

تاریخ:1398/08/22


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
جذب کمک های فنی و اعتباری توسعه سواحل شرق هرمزگان با جدیت پیگیری شود/روند جذب اعتبارات تبصره 18 سرعت گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی ذیربط جذب کمک های فنی و اعتباری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای توسعه سواحل شرق استان را با جدیت پیگیری کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با محوریت جذب کمک های فنی و اعتباری، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ویژه توسعه سواحل شرق استان و آخرین  روند جذب اعتبارات تبصره 18، با اشاره به اهمیت جذب اعتبارات کمک های فنی و اعتباری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، برای توسعه سواحل شرق استان، تصریح کرد: کمک های فنی و اعتباری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران،  برای ایجاد و توسعه مجتمع های تولید صادرات گرا در سواحل شرق استان ظرفیتی بسیار مهمی در حوزه تولید، صنعت ، کشاورزی و آب است که باید نهایت بهره برداری از آن صورت پذیرد.

وی افزود: جذب کامل کمک های فنی و اعتبای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران زمینه ساز رونق تولید در این مناطق خواهد شد و دستگاه های اجرایی با جدیت نسبت به جذب سهم استان از محل این اعتبارات با ارائه طرح های عملیاتی اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: احداث آبشیرین کن ها  با استفاده از منابع اعتباری توسعه سواحل جاسک  برای تامین منابع آب شرب روستاییان مستقر در این مناطق در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی همچون جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب ، صنعت و معدن به همراه بانک ها مسئولیت مهمی در جذب به موقع اعتبارات تعیین شده برای سواحل استان از محل کمک های فنی اعتباری توسعه سواحل جاسک بر عهده دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: در حوزه لنج سازی، احداث آبشیرین کن ها و صنایع تبدیلی وابسته به محصولات کشاورزی و آبزیان در شرق استان ظرفیت های مهمی است که می توان از محل کمک های فنی و اعتباری اقدام به سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: این اعتبارات زمینه ساز افزایش سرعت تولید، کاهش هزینه ها، افزایش اشتغال و صرفه اقتصادی فعالیت های سرمایه گذاری در این مناطق با استقرار زیرساخت ها خواهد شد.

حیدری با تاکید بر سرعت بخشیدن به روند جذب اعتبارات تبصره 18 برای رونق تولید، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل روند جذب اعتبارات تبصره 18 را سرعت بخشند تا استان به اهداف طرح که همان بهبود وضعیت تولید و اشتغال است دست یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: اعتبارات تبصره 18 برای رونق بخشیدن به روند تولید استان از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضروری است مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها با حساسیت و جدیت نسبت به جذب کامل این اعتبارات  اقدام کنند.

شماره خبر : ١٩٩٩٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.