يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > لزوم ایجاد مشاغل خانگی با استفاده از ظرفیت های موجود در روستاها


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩٧٠

تاریخ:1398/08/20


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان تاکید کرد:
لزوم ایجاد مشاغل خانگی با استفاده از ظرفیت های موجود در روستاها

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: برای ایجاد مشاغل خانگی، می‌توان از ظرفیت های کارآمد روستاها بهره برد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مریم یگانه در سمینار اشتغالزایی و محرومیت زدایی که با حضور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بندرعباس برگزار شد، اظهارداشت: در مناطق شرق و غرب استان هرمزگان، پتانسیل‌های خوبی برای ایجاد اشتغالزایی وجود دارد که با برنامه ریزی های مناسب می توان از این پتانسیل‌ها در راستای رفع محرومیت استفاده کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: در گام نخست می بایست ظرفیت‌های روستاها با کمک دهیاران، بخشداران و افراد معتمد که در مساجد با خانواده‌ها ارتباط مستقیم دارند، رصد و شناسایی شوند.

یگانه بیان داشت: پس از رصد و شناسایی ظرفیت‌ها، باید نیازسنجی مشاغل در روستاها صورت گیرد و بر اساس این نیازسنجی، در راستای اشتغالزایی مثبت گام برداشت.

وی اظهار داشت: برخی مشاغل نیازمند تامین هزینه‌های هنگفت است اما می‌توان این گونه مشاغل را با تشکیل تعاونی‌های روستایی ایجاد کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان خطاب به دانشجویان اضافه کرد: در هر شهرستان باید با توجه به پتانسیل موجود اقدام به اشتغالزایی کرد و در این مسیر می‌بایست از کارشناسان دستگاه های مربوطه که می‌توانند در ایجاد اشتغال خانگی دخیل و موثر باشند  راهنمایی‌های لازم کمک بگیرید.

یگانه همچنین افزود: هر شهرستان، پتانسیل‌های خاص خود را داراست که برای ایجاد مشاغل خانگی متناسب با این پتانسیل‌ها، باید رایزنی و هماهنگی‌های لازم را با دستگاه های مربوطه و همچنین افراد کارآفرین هر روستا صورت گیرد.

وی اذعان داشت: برای جلوگیری از هدر رفت زمان و خروجی بیشتر و بهتر طرح اشتغال زنان و همچنین دستیابی سریع به توسعه، باید نیازسنجی شهرستان‌ها به لحاظ جغرافیایی با دقت صورت گیرد.

شماره خبر : ١٩٩٧٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.