يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > شناسایی ۱۴ محدوده جدید برای اکتشاف معادن در شهرستان‌های حاجی آباد و بشاگرد/معادن جدید به سرعت فعال شوند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩٥٨

تاریخ:1398/08/19


دکتر همتی در شورای معادن استان اعلام کرد:
شناسایی ۱۴ محدوده جدید برای اکتشاف معادن در شهرستان‌های حاجی آباد و بشاگرد/معادن جدید به سرعت فعال شوند

استاندار هرمزگان از شناسایی ۱۴ محدوده جدید برای اکتشاف معادن در شهرستان‌های حاجی آباد و بشاگرد خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای معادن استان هرمزگان با اشاره به مطالعات صورت گرفته بر روی دو پهنه معدنی در مناطق کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد و همچنین در شهرستان بشاگرد، عنوان کرد: مطالعات بر روی این پهنه ها توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) صورت گرفته که بر این اساس در منطقه کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد ۱۱ محدوده و در شهرستان بشاگرد نیز سه محدوده جهت اکتشاف معادن مورد شناسایی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی اقدامات لازم جهت اکتشاف مواد معدنی در این ۱۴ محدوده انجام می‌شود تا حجم و مقدار دقیق مواد معدنی و معادن موجود در این منطقه مشخص شود.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین مطالعات دیگری در ۱۱ هزار کیلومتر از شهرستان بندرعباس تا شهرستان بشاگرد انجام خواهد شد تا پهنه ها و محدوده های جدید معدنی در استان شناسایی شوند.

همتی تصریح کرد: این مطالعات و دیگر اقدامات در راستای اکتشاف پهنه های معدنی در هرمزگان باید به سرعت صورت گیرد تا هر چه سریع تر معادن جدید در این استان در راستای ایجاد اشتغال و افزایش تولید فعال شوند.

استاندار هرمزگان به بررسی وضعیت تعدادی از معادن غیرفعال اشاره کرد و بیان داشت: در این نشست مقرر شد که با برگزاری مزایده این معادن به متقاضیان جدید واگذار شوند تا به سرعت فعال شده و اشتغال آنها احیا شود.

شماره خبر : ١٩٩٥٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.