يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > دکتر همتی: ایران اسلامی با تلاش علمای شیعه و اهل سنت الگوی وحدت مسلمانان محسوب می شود/از فرصت هفته وحدت برای تبیین و افزایش شناخت نسبت به اهمیت یکپارچگی و انسجام اسلامی استفاده شود/قدردانی امام جمعه اهل سنت بندرعباس از استاندار هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٩٥٧

تاریخ:1398/08/19


در نشست استاندار هرمزگان با ائمه جمعه اهل سنت استان مطرح شد؛
دکتر همتی: ایران اسلامی با تلاش علمای شیعه و اهل سنت الگوی وحدت مسلمانان محسوب می شود/از فرصت هفته وحدت برای تبیین و افزایش شناخت نسبت به اهمیت یکپارچگی و انسجام اسلامی استفاده شود/قدردانی امام جمعه اهل سنت بندرعباس از استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان محسوب می شود و این اتحاد و برادری به برکت تلاش اقشار مختلف مردم از جمله علما و نخبگان به دست آمده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با ائمه جمعه اهل سنت استان هرمزگان، فرارسیدن ایام ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و هفته وحدت را تبریک گفت و عنوان کرد: هفته وحدت هفته بزرگ و مبارکی است که با ابتکار حضرت امام خمینی(ره) نامگذاری شد و فرصت جدیدی را جهت وحدت و انسجام هرچه بیشتر در دنیای اسلام ایجاد نمود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه پیامبر بزرگوار اسلام(ص) مایه رحمت و برکت برای همه بشریت است، افزود: مسلمانان شیعه و اهل سنت دارای اشتراکات بسیاری از جمله اعتقاد به خداوند یکتا، کتاب آسمانی قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام(ص) هستند و اتحاد مسلمانان بر این پایه های محکم و استوار شکل گرفته است.

همتی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان، تصریح کرد: در ایران اسلامی شاهد وحدت، برادری، انسجام و یکپارچگی میان همه مردم مسلمان هستیم و این امر مرهون تلاش اقشار مختلف به ویژه علمای شیعه و اهل سنت است.

وی گفت: ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان محسوب می شود و این اتحاد و برادری به برکت تلاش اقشار مختلف مردم از جمله علما و نخبگان به دست آمده است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: باید قدردان تلاش همه علما و ائمه جمعه در راستای مراقبت از این وحدت و برادری و جلوگیری از فعالیت عناصر تکفیری باشیم.

همتی با بیان اینکه علما نقش بسیار تاثیرگذاری در جامعه دارند، خاطرنشان کرد: باید از فرصت هفته وحدت در راستای تبیین و ترویج و شناخت و آگاهی هرچه بیشتر نسبت به موضوع مهم یکپارچگی و اتحاد اسلامی بهره ببریم.

وی اضافه کرد: همه برادران و خواهران شیعه و اهل سنت در جمهوری اسلامی ایران از حقوق برابر برخوردار هستند و به خوبی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

استاندار هرمزگان یادآورشد: استان هرمزگان نیز نمونه بارز وحدت میان مسلمانان اهل سنت و شیعه در کشورمان است و این برادری و یکپارچگی میان مسلمین در این استان همواره محکم و استوار است.

قدردانی امام جمعه اهل سنت بندرعباس از استاندار هرمزگان

سید عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس نیز در این نشست از تلاش‌ها و توجه ویژه دکتر همتی استاندار هرمزگان به نیروهای شایسته اهل سنت استان هرمزگان و انتصاب این نیروها در مناصب مدیریتی به ویژه به عنوان فرماندار در سه شهرستان این استان، تشکر و قدردانی نمود.

شماره خبر : ١٩٩٥٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.