يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > وقف می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش موثری داشته باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٨٧٠

تاریخ:1398/08/12


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
وقف می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش موثری داشته باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ترویج وقف در جامعه امری ضروری است زیرا وقف می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش موثری داشته باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در همایش یاوران وقف استان هرمزگان، افزود: وقف رویکرد اجتماعی مورد نیاز  جوامع انسانی است که می تواند بستر کاهش معضلات اجتماعی در هر جامعه ای را فراهم سازد.

وی اضافه کرد: در کشور ما با توجه به شرایط موجود در خصوص وقف به ویژه در حوزه خمس و زکات نگاه تکلیفی برای تعادل بخشی در حوزه اقتصاد فراهم شده است.

ناجی خاطرنشان کرد: در جامعه ما وقف به نوعی برگرفته از میل و تمایل انسانی و بشر دوستانه شکل گرفته و تقویت شده است که باید از طریق آن بتوان بسیاری از مشکلات جامعه و نیازمندان را رفع کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به شورای اجتماعی کشور، بیان کرد: شورای اجتماعی کشور در مجموعه وزارت کشور مستقر است و با نظر مقام معظم رهبری فعالیت می کند‌ و این امر بیانگر اهمیت حوزه اجتماعی در مجموعه نظام در کشور است.

ناجی تصریح کرد: در حوزه اجتماعی اعتبارات ملی و دولتی ویژه ای توسط دولت پیش بینی شده و کارهای خوبی در حال انجام است که با همکاری نهادها و سازمان های مردم نهاد گام های موثری در این زمینه برداشته شده است.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند آگاهی بیشتر در حوزه وقف است، افزود: در کشور و استان خیرین و فعالان بسیاری در حوزه وقف وجود دارد اما به منظور افزایش موقوفات و بهره گیری از آن در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند فرهنگ سازی مناسب و بیشتر است.

وی بر ضرورت هماهنگی لازم میان دستگاه های متولی بخش اجتماعی تاکید کرد و گفت: دستگاه های حوزه اجتماعی به ویژه بخش حمایتی باید بتوانند با همگرایی و هماهنگی سعی بر رفع مشکل و معضلات در جامعه داشته باشند آن زمان است که می توان گفت فعالیت های آنها موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه شده است.

شماره خبر : ١٩٨٧٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.