يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > وقف می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش موثری داشته باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٨٧٠

تاریخ:يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
وقف می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش موثری داشته باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ترویج وقف در جامعه امری ضروری است زیرا وقف می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نقش موثری داشته باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در همایش یاوران وقف استان هرمزگان، افزود: وقف رویکرد اجتماعی مورد نیاز  جوامع انسانی است که می تواند بستر کاهش معضلات اجتماعی در هر جامعه ای را فراهم سازد.

وی اضافه کرد: در کشور ما با توجه به شرایط موجود در خصوص وقف به ویژه در حوزه خمس و زکات نگاه تکلیفی برای تعادل بخشی در حوزه اقتصاد فراهم شده است.

ناجی خاطرنشان کرد: در جامعه ما وقف به نوعی برگرفته از میل و تمایل انسانی و بشر دوستانه شکل گرفته و تقویت شده است که باید از طریق آن بتوان بسیاری از مشکلات جامعه و نیازمندان را رفع کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به شورای اجتماعی کشور، بیان کرد: شورای اجتماعی کشور در مجموعه وزارت کشور مستقر است و با نظر مقام معظم رهبری فعالیت می کند‌ و این امر بیانگر اهمیت حوزه اجتماعی در مجموعه نظام در کشور است.

ناجی تصریح کرد: در حوزه اجتماعی اعتبارات ملی و دولتی ویژه ای توسط دولت پیش بینی شده و کارهای خوبی در حال انجام است که با همکاری نهادها و سازمان های مردم نهاد گام های موثری در این زمینه برداشته شده است.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند آگاهی بیشتر در حوزه وقف است، افزود: در کشور و استان خیرین و فعالان بسیاری در حوزه وقف وجود دارد اما به منظور افزایش موقوفات و بهره گیری از آن در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند فرهنگ سازی مناسب و بیشتر است.

وی بر ضرورت هماهنگی لازم میان دستگاه های متولی بخش اجتماعی تاکید کرد و گفت: دستگاه های حوزه اجتماعی به ویژه بخش حمایتی باید بتوانند با همگرایی و هماهنگی سعی بر رفع مشکل و معضلات در جامعه داشته باشند آن زمان است که می توان گفت فعالیت های آنها موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه شده است.

شماره خبر : ١٩٨٧٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.