يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > باید از موازی کاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی اجتناب کرد/برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید با شناخت آسیب ها همراه باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٧١٨

تاریخ:1398/07/29


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
باید از موازی کاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی اجتناب کرد/برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید با شناخت آسیب ها همراه باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید موجب کاهش مشکلات و مسائل جامعه شود و این امر با تعامل میان متولیان امکان پذیر خواهد بود و در این زمینه باید از موازی کاری اجتناب کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان هرمزگان، افزود: دستگاه های فرهنگی و اجتماعی همواره در مسایل و مشکلات اجتماعی ورود کرده اند اما یکی از دلایل نرسیدن به نتیجه مطلوب در این حوزه، موازی کاری متولیان امر است.

وی تاکید کرد: به منظور رفع آسیب های اجتماعی باید دستگاه های متولی در کنار یکدیگر و مکمل هم گام بردارند در این صورت است که شاهد نتیجه مطلوبی در این عرصه خواهیم بود.

ناجی با بیان اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مسائل را اولویت بندی کرد، افزود: باید مسائل اجتماعی و فرهنگی را بر مبنای اولویت طبقه بندی کرد و انرژی خود را صرف اولویت های مهم جامعه گذاشت، مسائلی که رفع آن تاثیرگذاری مهمی در جامعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید در حوزه های فرهنگی جدا از برنامه های تکلیفی دستگاه ها، برنامه ریزی کرد، گفت: متولیان حوزه اجتماعی و فرهنگی باید بدانند که درجا زدن تنها موجب اتلاف انرژی خواهد شد، و نباید خود را در باتلاق برنامه های بی هدف گرفتار کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: باید به دنبال برنامه ریزی همراه با هدف و رسیدن به نتیجه بود، برنامه ریزی در حوزه اجتماعی و فرهنگی منوط به رسیدن نتیجه و حرکت جامعه در مسیر رفع مسائل و آسیب های اجتماعی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: ارائه برنامه هدفمند خوب است اما اگر این برنامه در کنار سایر برنامه های اجتماعی و فرهنگی دیگر متولیان امر به منظور فرهنگ سازی قرار گیرد موجب تاثیرگذاری مثبت در جامعه خواهد شد.

وی بیان کرد: باید در خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی در استان تصویر روشنی ارایه شود و تا زمانی که متولیان این حوزه از ظرفیت یکدیگر به منظور پرکردن خلائی که وجود دارد، استفاده نکنند، نمی توان آینده روشنی برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انتظار داشت.

شماره خبر : ١٩٧١٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.