پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > شکل‌گیری جامعه سالم در گروی سلامت روحي و جسمي اعضای آن جامعه است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٧١٥

تاریخ:دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان تاکید کرد:
شکل‌گیری جامعه سالم در گروی سلامت روحي و جسمي اعضای آن جامعه است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان، شکل‌گیری جامعه ای سالم و با نشاط را منوط به تامین سلامت روحي و جسمي اعضاي آن جامعه دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مریم یگانه در آئین معنوی غبارروبی امامزاده سید مظفر(ع) که به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار شد، اظهار داشت: ورزش از جمله عواملي است كه به رشد اجتماعي و تقويت روابط اجتماعي زنان منجر مي‌شود.

وی در ادامه به فواید ورزش اشاره داشت و افزود: ورزش همچنين سبب رهايي از فشارها و تنش‌هاي روحي و مقابله با بحران‌هاي آسيب‌زاي زندگي است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان، همچنین زدودن كسالت و تنبلي و ايجاد نشاط و شادابي، بالا رفتن عزت نفس و ايجاد انگيزه، تناسب فيزيكي و بهبود سلامتي، رشد و پرورش رغبت‌هاي مثبت و جهت دهي آن‌ها به سوي خير و كمال، توجه به كرامت و والايي خود و خويشتن داري در برابر نابساماني‌ها و مفسده‌ها و شناخت مسؤوليت‌هاي انساني و اسلامي و سعي در انجام هر چه بهتر تكاليف و وظايف خود را از دیگر آثار مثبت و برکات ورزش در جامعه نام برد.

یگانه، شکل‌گیری جامعه ای سالم و با نشاط را منوط به تامین سلامت روحي و جسمي اعضاي آن جامعه دانست و سلامت زنان به عنوان نيمي از پيكره جامعه، به منظور ايفاي نقش‌هاي مادري و تربيت نسل و انجام وظايف متعدد ديگر را يك نياز اصلي و اساسي عنوان کرد.

وی به جایگاه ورزش در جهان اشاره و ابراز داشت: ورزش امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا، به عنوان عاملی ضروری برای سلامتی جسمانی و روانی شناخته شده است.

شماره خبر : ١٩٧١٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/01

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.