يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > سالمندان محور وحدت خانواده هستند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٧٠٧

تاریخ:1398/07/28


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان:
سالمندان محور وحدت خانواده هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه سالمندان محور وحدت در خانواده و جامعه هستند، گفت: وجود انسان‌های‌ سالخورده در بین خانواده باعث افزایش رحمت خداوند است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مریم یگانه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعی از ورزشکاران از خانه سالمندان واقع در شهر تازیان بازدید کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در این بازدید اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی نعمت‌های فراوانی را بدون هیچ چشم‌داشتی به انسان ها عطا کرده است اما در این نعمت‌ها حقوقی برای انسان‌ها قرار داده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: احترام به سالمندان و مراقبت و نگهداری از آن‌ها افتخار و نعمتی ارزشمند است که خداوند متعال به بندگانش ارزانی داشته است و وجود انسان‌هاي‌ سالخورده در بین خانواده باعث افزایش رحمت خداوند است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه انسان در سن سالمندی از روحیه حساس‌تری برخوردار است، عنوان کرد: اعضای خانواده باید توجه کنند که اگر به یکدیگر محبتی دارند نسبت به فرد سالمند خانواده ابراز لطف بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در دین اسلام نیز در خصوص احترام به سالمندان بسیار سفارش شده است، به آثار و برکات حضور سالمندان در خانواده اشاره داشت و گفت: مهم‌ترین فواید حضور سالمندان در یک خانواده این است که استجابت دعای آن‌ها در حق فرزندان حتمی است.

یگانه ادامه داد: یکی از این نعمت‌های بزرگ که هر چه کنیم نمی توانیم حق آن ها را ادا کنیم پدر و مادر هستند، پدر و مادر چه زمانی که جوان هستند و چه زمانی که از پای می افتند نعمت هستند و حضورشان در زندگی دارای برکات فراوان است لذا نشاندن لبخند بر روی لبان آنها می تواند انسان را به درجه ی انبیا و اوصیا برساند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان بیان داشت: خداوند ما را بسیار دوست داشته است که توفیق خدمتگذاری به پدران و مادرانی که توان رسیدگی به خود را ندارند را به ما عطا کرده است هر چند فرزندانشان اگر به این پدران و مادران محبت می کردند شیرین تر و اثر گذار تر بود اما ما تمام تلاشمان را در خانه های سالمندان به کار گرفته ایم که خلا به وجود آمده را برای این افراد پر کنیم.

وی تصریح کرد: همیشه تمام تلاش خود را کرده ایم که هم از لحاظ مادی و فراهم کردن امکانات و هم از لحاظ عاطفی بتوانیم کارمان را برای سالمندان عزیز ارتقاء بخشیم و برای رسیدن به این مهم نیازمند یاری سبز همگان هستیم.

یگانه با تاکید بر اینکه سالمندان محور وحدت در خانواده و جامعه هستند، خاطرنشان کرد: همه روزی به جرگه سالمندان و سالخوردگان خواهند پیوست پس چه پسندیده است که از همین الان برای آینده خود سرمایه گذاری کنند و با کمک به سالمندان و حمایت از این مراکز راه خود را هموار کنند.

شماره خبر : ١٩٧٠٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.