پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال در روستاهای منطقه کوشا احمدی با استفاده از ظرفیت معادن/دو واحد فرآوری معادن تا پایان سال جاری در کوشا احمدی به بهره‌برداری می‌رسد/راه های جدید در کوشا احمدی با استفاده از مشارکت سرمایه گذاران واحدهای معدنی ساخته می‌شود/اعتبارات مناسب جهت تسریع در تکمیل دو مجتمع آبرسانی روستایی در این منطقه تخصیص می‌یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٦٩٣

تاریخ:پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨


دکتر همتی پس از بازدید از روستاهای منطقه کوشا احمدی در شهرستان حاجی آباد مطرح کرد:
برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال در روستاهای منطقه کوشا احمدی با استفاده از ظرفیت معادن/دو واحد فرآوری معادن تا پایان سال جاری در کوشا احمدی به بهره‌برداری می‌رسد/راه های جدید در کوشا احمدی با استفاده از مشارکت سرمایه گذاران واحدهای معدنی ساخته می‌شود/اعتبارات مناسب جهت تسریع در تکمیل دو مجتمع آبرسانی روستایی در این منطقه تخصیص می‌یابد

استاندار هرمزگان گفت: با سرمایه‌گذاری بر روی معادن شاهد ایجاد اشتغال گسترده و رونق اقتصادی در منطقه کوشا احمدی خواهیم بود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی پس از بازدید از روستاهای منطقه کوشا احمدی در شهرستان حاجی آباد، وجود معادن را یکی از ظرفیت‌های مهم در این منطقه دانست و بیان داشت: در حال حاضر مطالعات اکتشاف پهنه های معدنی در دو هزار کیلومتر از این منطقه در حال انجام است تا با سرمایه‌گذاری بر روی معادن شاهد ایجاد اشتغال گسترده و رونق اقتصادی در این منطقه باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر مجوز راه اندازی هفت واحد فرآوری معادن در منطقه کوشا احمدی صادر شده که با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن فرآوری و سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومانی برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهند داشت.

استاندار هرمزگان افزود: از این تعداد دو واحد فرآوری معادن تا پایان سال جاری در منطقه کوشا احمدی راه اندازی می شود.

همتی تصریح کرد: با انجام مطالعات و اکتشاف معادن بیشتر در جهت فراخوان و تشویق و جذب سرمایه گذاران برای فعالیت در حوزه معادن در این منطقه تلاش می‌کنیم.

وی گفت: همچنین این منطقه از ظرفیت‌های کشاورزی و دامداری نیز برخوردار است که بر روی آنها نیز تمرکز خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: واحدهای معدنی در حال احداث در این منطقه به نیروهای متخصص و ماهر نیاز دارند و بنابراین دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل فنی و حرفه ای و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید آموزش های لازم را به جوانان در این منطقه ارائه دهند تا از ظرفیت آنان برای اشتغال در این واحدها استفاده شود.

همتی از برنامه ریزی و پیگیری برای استفاده از مشارکت سرمایه گذاران واحدهای معدنی این منطقه برای ساخت راه خبر داد و گفت: در این راستا ادارات کل راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، پیگیری‌های لازم را جهت اجرای طرح‌های راهسازی با مشارکت سرمایه گذاران در این منطقه انجام می‌دهند تا شاهد ساخت راه های مناسب در منطقه کوشا احمدی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برای تامین آب شرب نیز دو مجتمع آبرسانی روستایی در این منطقه در حال احداث است که در سال جاری اعتبارات مناسب را به آنها تخصیص می دهیم تا سرعت اجرا و تکمیل آنها افزایش یابد.

شماره خبر : ١٩٦٩٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/02

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.