يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > برای اجرای طرح‌های توسعه سواحل مکران باید از ظرفیت های استان هرمزگان و این منطقه استفاده شود/لزوم تفویض اختیارات بیشتر به استان برای اجرای طرح توسعه سواحل مکران


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٦٠٢

تاریخ:پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨


دکتر همتی در شورای راهبری توسعه مدیریت استان:
برای اجرای طرح‌های توسعه سواحل مکران باید از ظرفیت های استان هرمزگان و این منطقه استفاده شود/لزوم تفویض اختیارات بیشتر به استان برای اجرای طرح توسعه سواحل مکران

استاندار هرمزگان گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه سواحل مکران باید تمامی ظرفیت های موجود در استان و این منطقه از جمله در حوزه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را به کار بگیریم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان هرمزگان که با رویکرد توسعه سواحل مکران و با حضور دکتر انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، عنوان کرد: برای اجرای طرح‌های توسعه سواحل مکران باید تمامی ظرفیت های موجود در استان و این منطقه از جمله در حوزه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی را به کار بگیریم.

وی ادامه داد: در این راستا نیاز است یک ستاد چابک و پرقدرت در مرکز کشور زیر نظر معاون اول رئیس جمهور با حضور وزارتخانه ها، سازمان‌ها و دستگاه های مربوطه تشکیل و ظرفیت های متناظر آنها در سطح استان و شهرستان‌های حوزه سواحل مکران نیز مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تفویض اختیارات بیشتر به استان ها برای اجرای طرح توسعه سواحل مکران، افزود: در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان که در منطقه مکران قرار دارند، استاندار باید مسئول توسعه سواحل مکران باشد و زیر نظر معاون اول رئیس جمهور و ستاد مرکزی فعالیت خود را انجام دهد و در شهرستان ها نیز باید فرمانداران چنین اختیاری داشته باشند.

همتی بیان داشت: در این صورت استانداری و فرمانداری ها می توانند پیوند و هم افزایی ملی و محلی مناسبی برای توسعه سواحل مکران ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: ستاد مرکزی توسعه سواحل مکران نیز باید پشتیبانی لازم را در راستای جذب سرمایه و دانش اجرای این طرح داشته باشد.

وی گفت: با اعطای اختیارات مناسب، همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی می توانند امکانات خود را در راستای اجرای طرح توسعه سواحل مکران فعال کنند و در کنار آن از حمایت های ملی نیز برخوردار خواهند بود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ذیل ستاد مرکزی، یک ستاد استانی توسعه سواحل مکران نیز می توان تشکیل داد تا هر چه بیشتر میان توسعه ملی و محلی منطقه پیوند برقرار کرد و توانمندی‌های لازم را به کار گرفت.

شماره خبر : ١٩٦٠٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.