يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > مراکز دولتی علمی‌ کاربردی تعطیل نمی‌شوند/تعیین تکلیف دانشجویان علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥٩٥

تاریخ:پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان:
مراکز دولتی علمی‌ کاربردی تعطیل نمی‌شوند/تعیین تکلیف دانشجویان علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: مراکز دولتی علمی‌ کاربردی تعطیل نمی‌شوند بلکه از بخش دولتی به بخش خصوصی منتقل می‌شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی درنشست واگذاری مراکز مجری آموزش علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرايی استان هرمزگان، عنوان کرد: براساس بند ۱ این مصوبه شورای عالی اداری موسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند دانشجو پذیرش کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در خصوص موسسات آموزشی وابسته به دستگاه های اجرای استان با تاکید به بند ۲ مصوبه شورای عالی اداری، گفت: مراکز علمی  کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال ۹۷ – ۹۸ به بخش غیردولتی واگذار شوند، در غیر این صورت این مراکز منحل خواهند شد و وزارت علوم و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز مجری اجرای دقیق این مصوبه هستند.

وی مهم‌ترین شرط واگذاری مراکز را محیط استاندارد شده واقعی اعلام و تاکید کرد: باید این آموزش‌ها در محیط واقعی کار اتفاق بیافتد، در محیطی که طبق استاندارد های آموزشی تعریف شده است.

معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری هرمزگان در ادامه خاطرنشان کرد: ما به دستگاه‌های اجرایی کمک خواهیم کرد که واگذاری مراکز علمی کاربردی به بخش خصوصی به بهترین شکل اتفاق بیفتد و زمان تعیین تکلیف اعلام شده به دانشجویان تا ۳۰بهمن ماه است.

وی گفت: باید به این نکته نیز توجه داشت که این مراکز به هیچ عنوان تعطیل نخواهند شد و فقط از بخش دولتی به بخش خصوصی منتقل می‌شوند.

وی همچنین به اساسنامه مراکز خصوصی دانشگاه علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: امضای این اساسنامه از سوی مراکز کاملا اختیاری است اما مراکزی که اساسنامه را امضاء کنند، از امتیازات آن نیز بهره‌مند خواهد شد.

وی افزود: مراکز یا افرادی که متقاضی هستند باید بتوانند هزینه‌ها را تامین کنند و این امر بین دستگاه اجرایی و نهادی یا مراکز خصوصی  است که متقاضی بر عهده گرفتن مراکز هستند.

شیبانی با تاکید بر اینکه مراکز به هیچ وجه از زیرمجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی خارج نمی‌شوند گفت: مراکز دولتی و غیردولتی نمی‌توانند خارج از دانشگاه جامع فعالیت کنند.

وی درادامه این جلسه عنوان کرد: مجوز فارغ ‌التحصیلان را نیز دانشگاه جامع علمی و کاردبردی استان صادر خواهد کرد و مراکز هم قرار نیست تعطیل شوند بلکه فقط مدیریت مراکز از بخش دولتی به بخش خصوصی منتقل می‌شود و همه ساختارها و چارچوب‌های قبلی باقی می‌ماند و همه مجوزها توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی صادر خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت عدم پاسخگویی و حضور دانشجویان برای تعیین تکلیف طبق شیوه نامه اجرایی دانشگاه جامع علمی کاربردی عمل خواهد شد.

در این نشست مقرر گردید دستگاه های اجرایی یک نماینده تام الاختیار و کارشناس خبره آموزش به دانشگاه علمی کاربردی معرفی و هرچه سریعتر نسبت به وضعیت دانشجویان اقدام کنند.

شماره خبر : ١٩٥٩٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.