يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > مردم نکات ایمنی را در بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها در برخی نقاط استان هرمزگان رعایت کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥٩٤

تاریخ:پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨


مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تاکید کرد:
مردم نکات ایمنی را در بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها در برخی نقاط استان هرمزگان رعایت کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: مردم باید در شرایط نامساعد جوی نکات ایمنی را با توجه به بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها در برخی از نقاط استان رعایت کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علیرضا صفاایسینی ضمن اعلام این مطلب افزود: شرایط جوی شهرستان بندرعباس در مناطق مرکزی و شمالی استان مانند قطب آباد و گهره بارندگی شدید  و برخی رودخانه های فصلی  طغیان کرده اند و  برخی نقاط نیز با قطعی برق و تلفن همراه بودند که حال حاضر مشکل این مناطق رفع شده است.

وی با اشاره به شهرستان بشاگرد، بیان کرد: بارش باران در ارتفاعات که باعث طغیان رودخانه های فصلی و رودخانه شریفی شده و مسیراین  رودخانه مسدود و موجب کندی عبور و مرور در محور بشاگرد به میناب شده است.

صفاایسینی به شهرستان حاجی آباد اشاره کرد و افزود: بارندگی همراه با تگرگ در ارتفاعات و بخش احمدی موجب طغیان رودخانه ها شده است که مردم این منطقه باید تمامی نکات ایمنی در هنگام تردد را رعایت کنند.

وی با اشاره به وضعیت جوی شهرستان میناب، گفت: در بخش مرکزی روستاهای دوهو و مازغ قطعی برق به علت باد شدید و افتادن تیر برق را داشته ایم، همچنین بارندگی پراکنده با قطعی برق و تلفن در بخش سندرک و بعضی نقاط، همراه بوده‌است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان رودان، بیان کرد: جاری شدن آب در رودخانه زیارتعلی به علت بارندگی در بالادست، رعد و برق شدید و برخورد با نخل ها موجب سوختن برخی درختان در منطقه شده است.

صفاایسینی در خصوص شرایط جوی شهرستان بستک گفت: بارندگی پراکنده  و بارش تگرگ در دهتل از توابعه شهرستان بستک و همچنین برخورد صاعقه با نخل ها موجب آتش سوزی در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به تداوم ناپایداری های جوی در اغلب نقاط استان تا روز جمعه 19 مهرماه سال جاری  رگبار باران و رعد و برق، تگرگ، تند باد لحظه ای و مواج شدن دریا پیش بینی شده است، تاکید کرد: با توجه به ناپایداری های جوی و طغیان رودخانه های فصلی در استان، باید اطلاع رسانی لازم به مردم استان در خصوص اجتناب از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها صورت پذیرد.

شماره خبر : ١٩٥٩٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.