شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > گردهمایی بزرگ اربعین حسینی نماد انسجام مسلمانان است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٥٤٦

تاریخ:1398/07/15


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
گردهمایی بزرگ اربعین حسینی نماد انسجام مسلمانان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه گردهمایی بزرگ اربعین حسینی، یک حرکت بزرگ سیاسی، فرهنگی و مذهبی است، گفت: گردهمایی بزرگ اربعین حسینی یک حرکت بزرگ دینی و انقلابی جهان اسلام است و مردم با عشق و علاقه در این مراسم حضور می‌یابند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در نشست ستاد اربعین حسینی(ع) استان هرمزگان، افزود: گردهمایی اربعین یک نمایش عمومی و شکوهمند از وحدت و همبستگی میان مسلمانان است که در این راهپیمایی عظیم علاوه بر مسلمانان، ادیان مختلف و غیرمسلمان نیز حضور دارند که این خود موجب تقریب ادیان و اقوام مختلف می گردد.

وی اضافه کرد: راهپیمایی اربعین نه تنها یک حرکت معنوی، بلکه یک حرکت سیاسی نیز  هست که در این سال ها موجب وحدت و نزدیکی بیشتر کشور ایران و عراق گردیده است.

ناحی با تاکید بر اینکه فرهنگ عاشورایی و حسینی مایۀ اقتدار و سربلندی انقلاب اسلامی است، گفت: اقبال و حضور مخاطبان و جوانان مسلمان از سراسر جهان اسلام در پیاده‌روی اربعین حسینی یک گام بزرگ در راستای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و ایجاد وحدت و محبت در بین امت‌های اسلامی است.

وی با بیان اینکه خدمت به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) فضیلت بسیاری دارد، افزود: باید فرصت پیش آمده برای خدمت رسانی به زائران امام حسین(ع) را ارج نهیم و برای ارائه خدمات بهتر  برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در همین راستا دستگاه های متولی باید تلاش خود را جهت تامین امنیت مسیرها، مواکب و حمل و نقل مورد نیاز زائرین به کار گیرند.

ناجی تاکید کرد: با توجه به ضرورت پیوست فرهنگی و تبلیغی موکب های اربعین و ارائه خدمات فرهنگی، شایسته است مسئولین موکب ها زمینه های لازم را در موکب جهت انجام عملیات فرهنگی و تبلیغی فراهم کنند.

وی اظهار داشت: هر موکب یک سنگر فرهنگی و تبلیغی در مواجهه با تهاجم وسیع و بسیار گسترده دشمن در تحت تاثیر قرار دادن افکار و اندیشه های مردم به خصوص جوانان است لذا باید موکب ها به صورت چند منظوره و با درک مناسبی از فضای موجود به ارائه حداکثری خدمات فرهنگی و تبلیغی نیز بپردازند.

شماره خبر : ١٩٥٤٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.