چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هماگ با برخورداری از طبیعت و چشمه های زیبا و کم نظیر و آب و هوای مناسب، منطقه‌ای جذاب برای گردشگران است/شهرک گردشگری در هماگ ایجاد می‌شود/روستاهای منطقه هماگ آینده درخشانی دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٨٤٠

تاریخ:1398/05/31


استاندار هرمزگان در جمع مردم روستاهای منطقه هماگ:
هماگ با برخورداری از طبیعت و چشمه های زیبا و کم نظیر و آب و هوای مناسب، منطقه‌ای جذاب برای گردشگران است/شهرک گردشگری در هماگ ایجاد می‌شود/روستاهای منطقه هماگ آینده درخشانی دارند

استاندار هرمزگان با بیان اینکه منطقه هماگ از طبیعت و چشمه های زیبا و کم نظیر و همچنین آب و هوای مناسب برخوردار است، گفت: هماگ منطقه‌ای بسیار جذاب برای گردشگران محسوب می‌شود و باید تمرکز ویژه‌ای در این حوزه داشته باشیم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در سخنانی در جمع مردم روستاهای منطقه هماگ در شمال شهرستان بندرعباس، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام، عنوان کرد: منطقه هماگ از استعدادها و توانمندی های بسیاری از جمله در حوزه گردشگری، کشاورزی و باغداری برخوردار است.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا به سرعت و با انجام پیگیری های مناسب مسائل و مشکلات موجود در این منطقه را رفع کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: بهسازی و احداث راه دسترسی مناسب به روستاهای منطقه هماگ از جمله اقداماتی است که در دستور کار و پیگیری قرار دارد.

همتی تصریح کرد: در زمینه گردشگری نیز تلاش می‌کنیم تا زیرساخت‌های مناسب در این منطقه ایجاد شود.

وی گفت: با توجه به آب و هوای مناسب و بارندگی های خوبی که در این منطقه انجام می‌شود، برای اجرای پروژه های آبخیزداری و مهار روان آب ها در این منطقه نیز برنامه های مناسبی اجرایی خواهد شد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: همچنین در حوزه طرح‌های هادی روستایی برنامه های مناسب در روستاهای هماگ اجرا می‌شود و تلاش می‌کنیم با تقویت دهیاری‌ها در این منطقه، امکانات مناسب ورزشی نیز ایجاد شود.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح های توسعه ای در راستای ارائه خدمات مناسب به زائران و گردشگران در بقعه متبرکه امامزاده سید صفی الدین هماگ، خاطرنشان کرد: طرح توسعه و گسترش این مکان مذهبی اجرایی خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه منطقه هماگ از طبیعت و چشمه های زیبا و کم نظیر و همچنین آب و هوای مناسب برخوردار است، تصریح کرد: هماگ منطقه‌ای بسیار جذاب برای گردشگران محسوب می‌شود و باید تمرکز ویژه‌ای در این حوزه داشته باشیم.

همتی اضافه کرد: گروهی از بخش خصوصی مطالعات خوبی را در حوزه گردشگری در این منطقه انجام داده و قصد دارد یک شهرک گردشگری در هماگ ایجاد کند که این طرح در شورای برنامه ریزی استان و همچنین شورای عالی معماری و شهرسازی کشور به تصویب رسیده است.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح شهرک گردشگری، منطقه هماگ به قطب گردشگری در هرمزگان تبدیل می‌شود و آینده بسیار درخشان و پر رونقی خواهد داشت.

استاندار هرمزگان بیان داشت: ساماندهی و مدیریت منابع آب و همچنین اجرای طرح‌های هادی و توسعه حریم روستاها و ایجاد امکان ساخت و ساز با توجه به بازگشت جمعیت به روستاهای این منطقه از جمله دیگر اقداماتی است که انجام می شود.

شایان ذکر است؛ دکتر همتی استاندار هرمزگان، همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) در بقعه متبرک امامزاده سید صفی الدین روستای هماگ در شمال شهرستان بندرعباس حضور یافت و ضمن زیارت، در مراسم بزرگداشت این روز مبارک شرکت نمود.

استاندار هرمزگان همچنین، مسائل و مشکلات روستاهای منطقه هماگ را مورد بررسی قرار داد و از طبیعت زیبای این منطقه بازدید نمود.

شماره خبر : ١٨٨٤٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.