يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > نصب و انتشار قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در محیط عمومی استانداری و فرمانداری های استان هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٣٠٢

تاریخ:1398/04/19


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان:
نصب و انتشار قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در محیط عمومی استانداری و فرمانداری های استان هرمزگان

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان از نصب و انتشار قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در محیط عمومی استانداری و تمامی فرمانداری ها در استان هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی گفت: بر این اساس در مجموعه استانداری و فرمانداری ها  موظف هستند ماده ۸ و ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را در معرض دید عموم مراجعه کنندگان و کارکنان خود قرار دهند.

وی ادامه داد: در ماده ۸ قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب سال ۹۴ مجلس شورای اسلامی آمده است: مردم از حق دعوت به خیر، نصیحت، ارشاد در مورد عملکرد دولت برخوردارند و در چارچوب شرع و قوانین می‌توانند نسبت به مقامات، مسؤولان، مدیران و کارکنان تمامی اجزای حاکمیت و قوای سه گانه اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌های دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و کلیه دستگاه‌هایی که شمول قوانین و مقررات عمومی نسبت به آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است، امر به معروف و نهی از منکر کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان افزود: همچنین در ماده ۹ این قانون به صراحت بر حق قانونی آمران به معروف و ناهیان از منکر تأکید شده و آمده است: اشخاص حقیقی یا حقوقی حق ندارند در برابر اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع ایجاد کنند. ایجاد هر نوع مانع و مزاحمت که به موجب قانون جرم شناخته شده است؛ علاوه بر مجازات مقرر، موجب محکومیت به حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه هفت می‌گردد. در مورد اشخاص حقوقی، افرادی که با سو استفاده از قدرت یا اختیارات قانونی و اداری از طریق تهدید، اخطار، توبیخ، کسر حقوق یا مزایا، انفصال موقت یا دائم، تغییر محل خدمت، تنزل مقام، لغو مجوز فعالیت، محرومیت از سایر حقوق و امتیازات، مانع اقامه امر به معروف و نهی از منکر شوند؛ علاوه بر محکومیت اداری به موجب قانون رسیدگی به تخلفات اداری، حسب مورد به مجازات بند (پ) ماده (۲۰) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شوند.

شماره خبر : ١٨٣٠٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.