چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > شهرستان بندرلنگه در مسیر تحول و توسعه قرار دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٧٦٨

تاریخ:1398/03/19


استاندار هرمزگان در جلسه بررسی اجرای طرح پارک توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز در شرق شهرستان بندرلنگه:
شهرستان بندرلنگه در مسیر تحول و توسعه قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به سرمایه گذاری های بزرگ در بندرلنگه، این شهرستان در مسیر تحول و توسعه قرار دارد و در آینده نزدیک به قطب فعالیت های اقتصادی و اشتغالزایی در استان تبدیل خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جلسه بررسی اجرای طرح پارک توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز در شرق شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: طرح های سرمایه گذاری بزرگ مانند سایت پرورش میگوی مهرگان که اشتغالزایی بیش از 30 هزار نفر را در پی خواهد داشت، می تواند شهرستان بندرلنگه را به قطب پررورش میگوی استان تبدیل کند.

وی با اشاره به درخواست سرمایه گذار برای اجرای طرح پارک توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز در کنار سایت پرورش میگوی مهرگان، افزود: سرمایه گذاران طرح توسعه صنایع معدنی غیرفلزی هرمز به منظور رعایت حقوق سرمایه گذاران سایت پرورش میگو باید تعهدات لازم را برای رعایت تمامی اصول استاندارد و محیط زیست بدهند.

همتی تاکید کرد: راه اندازی طرح های سرمایه گذاری مانند پارک توسعه صنایع غیرفلزی هرمز در استان به دلیل اشغالزایی بالا بسیار با اهمیت است اما چنانچه سرمایه گذار اصرار به احداث طرح خود در این منطقه دارد، باید بداند که با توجه به دریافت مجوز های مورد نیاز، سایت پرورش میگو پیش از آنها در اولویت قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: نباید هیچ طرح و پروژه ای فدای دیگری شود و البته اولویت با دریافت کننده مجوز اول است.

همتی با بیان اینکه این دو طرح همجوار یک مشاور مشترک دارند، افزود: با توجه به اینکه مشاور هر دو طرح یک شرکت است، انتظار می رود به صورت کامل استقرار صنایع در کنار سایت پرورش میگو را ارزیابی و مطالعه کند و چنانچه استقرار را بلامانع اعلام کرد اما در آینده شاهد بروز خسارت بودیم باید تعهد دهد که در پرداخت خسارت مجری طرح مشارکت کند.

شماره خبر : ١٧٧٦٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.