دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته محیط زیست


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٩٤

تاریخ:1399/03/16پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته محیط زیست

استاندار هرمزگان در پیامی با گرامی داشت فرارسیدن ۱۶ خرداد روز محیط زیست، هفته محیط زیست را به فعالان و تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فريدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
      
در عصر کنونی مسائل، مشکلات و تنگناهای محیط زیستی، تنها یک موضوع محلی و یا حتی ملی به شمار نمی رود و با توجه به نقش و تاثیر وابستگی متقابل و غیرقابل تفکیک محیط زیست بر ابعاد مختلف زندگی بشر، در حقیقت هر مشکل زیست محیطی در هر نقطه از کره زمین، مشکلی برای کل جهان و نوع بشر محسوب می شود.
 
از سویی دیگر نسل جدید حقوق بشر مشتمل بر حق توسعه و برخورداری از محیط زیست سالم است که نقض آن می تواند بهره مندی از منابع در مسیر توسعه، رفاه و امنیت را در کل جهان تحت الشعاع قرار دهد.
 
اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست را یک وظیفه همگانی می داند و هرگونه فعالیت هایی که منجر به نابودی محیط زیست می گردد را ممنوع می کند و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامى که تخریب محیط زیست جرم محسوب می شود، و همسو با شعار دولت تدبیر و امید در جهت رعایت ملاحظات زیست محیطی و توسعه پایدار به منظور استفاده منطقی از منابع طبیعی و محیط زیست، به استقبال هفته محیط زیست می رویم.
 
بی شک آرزوی داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی و تخریب و طبیعت مناسب برای انسان ها و دیگر موجودات، عزمی جدی در جهت حفظ، نگهداری و بهره‌ برداری صحیح از مواهب و منابع زیبای زمین را می طلبد که این مهم با همكاری و مشاركت فعالانه تمامی مردم و سازمان ها و تشكل های مردم نهاد با دستگاه های اجرايی مرتبط ميسر می شود.
 
اینجانب ضمن گرامی داشت ياد و خاطره شهدای محیط بان استان  هرمزگان و تبریک ۱۶ خرداد روز محیط زیست و اين هفته به همه زحمتکشان و خدمتگزاران محیط زیست استان، توفيق همگان را در راستای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست، از درگاه خداوند منان خواستارم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٧٩٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.