سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته بسیج


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣١١٩
تاریخ:شنبه ١ آذر ١٣٩٩


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته بسیج

استاندار هرمزگان در پیامی، فرارسیدن هفته بسیج را تبریک گفت‌ و گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
تا بسیج هست، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد؛ این یک رکن اساسی است. رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
 
تشکیل بسیج حاصل بصیرت، دور اندیشی و هوشمندی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بود که در پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ تاسیس و عملیاتی شد و اکنون نیز پس از گذشت نزدیک به نیم قرن تاثیرات تشکیل این بسیج و ارتش 20 میلیونی به خوبی مشهود است.
 
بسیج در همه دوران و بحران ها بازوی توانمندی در همه ابعاد در کنار دولت‌ها بوده و همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند: عرصه‌ی بسیج یک عرصه‌ی عمومی است؛ نه مختص یک قشر است، نه مختص یک بخشی از بخش های جغرافیائی کشور است، نه مختص یک زمانی دونِ زمان دیگری است؛ نه مختص یک عرصه‌ئی دون عرصه‌ی دیگری است. در همه‌ی جاها، در همه‌ی مکان‌ها، زمان ها، عرصه‌ها و در همه‌ی قشرها، این وجود دارد. این معنای بسیج است»، و بر همین اساس بسیج در همه دوران و شرایط توانسته به خوبی نقش خود را ایفا کند.
 
امروز بسیج در جنگ اقتصادی یاری گر نظام است، از سویی در مقابله با بیماری منحوس کرونا، بسیج از ابتدای کار توانمندی خود را به خوبی نشان داد و پا به پای مدافعان سلامت مانند دوران جنگ با حضور خود در خدمات رسانی بخش های مختلف پای کار بودند که جا دارد از تمامی دلاوران بسیجی قدردانی نمایم.
 
فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل بسیج و ارتش ۲۰ میلیونی، با خون هزاران بسیجی جان بر کف و شجاع در طول این سال‌ها آبیاری شد و اکنون به درختی تنومند و پرقدرت تبدیل شده است و امروز خار چشم دشمنان است.
 
اینجانب به عنوان خادم مردم و یک بسیجی ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به بسیجیان دریادل و با بصیرت استان هرمزگان، ایثارگران و خانواده های معزز شهدا و جانبازان گرامی کشور، سرافرازی و سربلندی ایران اسلامی در پرتو توجهات امام زمان(عج الله) و در راستای منویات مقام معظم رهبری را از ایزد منان مسئلت دارم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٣١١٩
انتهای پیام.


خروج