سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٩٦٦
تاریخ:سه شنبه ١٣ آبان ١٣٩٩


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دكتر فريدون همتی در اين پيام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
سیزدهم آبان سالروز یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. روزی که در سال ۱۳۵۸ دانشجویان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا در تهران را تسخیر نمودند تا برای همیشه حضور استکبار جهانی در این کشور پایان یابد و اهمیت این واقعه به قدری بود که حضرت امام خمینی(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.
 
ملت ایران با رقم زدن انقلاب اسلامی و پس از آن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، ریشه استکبار و در راس آن آمریکا را در این سرزمین قطع کرد و با این اقدام شعار اصیل انقلاب یعنی استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی محقق گشت.
 
ایستادن در برابر زورگویی های استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا همواره یکی از مهم ترین خواسته های ملت ایران بوده که در شعار مرگ بر آمریکا تجلی یافته است و هر ساله یوم الله ۱۳ آبان تجلی گاه بیان این خواسته و این شعار می باشد.
 
با وجود اینکه آمریکای جهانخوار از هر نوع حربه و توطئه ای برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده کرده، اما ملت ایران با مقاومت و استکبارستیزی خود در برابر این رژیم جنایتکار ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد که آنان بار دیگر راهی به این کشور داشته باشند.
 
سیزدهم آبان همچنین با سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۳ مصادف است که رژیم ستمشاهی تلاش داشت از این طریق جلوی مبارزات انقلابی ملت ایران را بگیرد، اما مردم  با رهبری امام راحل لحظه‌ای از مبارزه با رژیم طاغوت کوتاه نیامدند و این انقلاب ۱۵ سال پس از آن واقعه به پیروزی رسید.
 
در سیزدهم آبان سال ۱۳۵۷ نیز رژیم ظالم ستمشاهی، دانش آموزانی که در راهپیمایی علیه این رژیم شرکت کرده بودند را به خاک و خون کشید تا بار دیگر اوج جنایتکار بودن خود را نشان دهد.
 
اینجانب فرارسیدن یوم الله ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی می دارم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٢٩٦٦
انتهای پیام.


خروج