شنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٧
پیوندهای مهم

اوقات شرعی
Owghat
عضویت در خبرنامه
Newsletter Membership
نام :   
ایمیل :   
اخبار > بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده و رونق تولید می شود


اقتصادی, گزارش تصویری                                                              ١١:٢٤ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧                                                              نسخه چاپي 

بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده و رونق تولید می شود

 

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی ما بازاریابی برای فروش محصولات است که شرکت های دانش بنیان می توانند، محصولات را در قالب شبکه فروش به گروه های هدف برسانند.

وی ادامه داد: امروزه از بستر اینترنت و به شکل علمی می توان در گستره بسیاری شغل ایجاد کرد که بازاریابی به این شیوه موجب رونق چشمگیر تولید خواهد شد و به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

استاندار هرمزگان افزود: با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و شرکت هایی که بر این مبنا تشکیل شده اند می توان در حوزه رونق تولید انبوه اقدامات قابل توجهی صورت داد.

همتی با تاکید بر اینکه باید به مشاغل خرد و خانگی توجه ویژه ای داشته باشیم، تصریح کرد: بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده ای با کمترین هزینه خواهد شد که تمامی جامعه را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید به اقتصاد دانش بنیان توجه بیشتری داشته باشیم و برای حل مسائل از شرکت های دانش بنیان راهکار بخواهیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه بانک‌ها باید پرداخت تسهیلات را تسریع بخشند تا هرچه زودتر منجر به ایجاد اشتغال شود، اظهار داشت: در زمینه وثیقه‌ های بانکی نیز باید با متقاضیان همکاری شود و املاک روستایی به عنوان وثیقه پذیرفته شود.

همتی گفت: فرمانداران در هر شهرستان بر فرآیند دریافت این تسهیلات و همچنین راه اندازی واحد‌ها نظارت کامل داشته باشند تا تسهیلات صرف کار‌های غیرمرتبط نشود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هرمزگان نیز در این نشست گفت: در سال جاری تاکنون ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و عشایری در هرمزگان از محل صندوق توسعه ملی با میانگین سود شش درصد پرداخت شده است.

ایرج حیدری افزود: ۱۴۴ میلیارد تومان از این محل به استان هرمزگان اختصاص یافته و بیش از هزار و ۲۰۰ طرح برای دریافت این تسهیلات در سایت کارا ثبت شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


.انتهای پیام


شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

ارتباط با ما
نقشه سایت
اخبار RSS دریافت
پایگاه اطلاع‌رسانی استان هرمزگان
درباره ما