شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
پیوندهای مهم

اوقات شرعی
Owghat
عضویت در خبرنامه
Newsletter Membership
نام :   
ایمیل :   
اخبار > برنامه های بزرگداشت واقعه 12 تیر باشکوه تر از گذشته برگزار شود/لزوم انعکاس جنایت آمریکا در حمله به هواپیمای مسافربری ایران در ابعاد بین المللی


گزارش تصویری                                                              ١٤:٢١ - چهارشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٦                                                              نسخه چاپي 

برنامه های بزرگداشت واقعه 12 تیر باشکوه تر از گذشته برگزار شود/لزوم انعکاس جنایت آمریکا در حمله به هواپیمای مسافربری ایران در ابعاد بین المللی

 

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در سومین نشست شورای هماهنگی دفاع مقدس استان هرمزگان با اشاره به تعیین اعضا و دستگاه های مسئول کمیته های تخصصی زیرمجموعه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان در این نشست، عنوان کرد: این کمیته ها شامل کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس، کمیته هنری، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس، کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای دفاع مقدس، کمیته مراکز فرهنگی و یادمان های دفاع مقدس، کمیته راهیان نور، کمیته امور پیشکسوتان و تشکل های مردم نهاد دفاع مقدس و کمیته زنان و دفاع مقدس است که از این پس جلسات این کمیته ها باید تشکیل و گزارش آن ارائه شود.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز واقعه 12 تیر و حمله به هواپیمای مسافربری ایرن توسط ناو آمریکایی، افزود: این حادثه عظیم که در سال 1367 به وقوع پیوست، جنایتی از سوی آمریکا در خلیج فارس بود که بر اثر آن 290 مسافر بی گناه پرواز 655 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از بندرعباس به مقصد دبی، به شهادت رسیدند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: برای برگزاری برنامه های سالروز این واقعه، هرکدام از نهادها و سازمان ها باید براساس تقسیم کار وظایف خود را انجام دهند تا مراسمی باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.

جادری تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته مراسم گلباران محل شهادت مسافران هواپیمای ایرباس ایران صبح روز 12 تیر در آب های خلیج فارس و یادواره شهدای این واقعه نیز بعد از ظهر همان روز در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: از خبرنگاران رسانه های بین المللی برای پوشش خبری این مراسم دعوت شود چون این مراسم در سطح ملی برگزار می شود اما می توان به آن ابعاد بین المللی بخشید و همچنین در فضای مجازی مطالبی در این خصوص تهیه و منتشر شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین جمعی از خانواده های شهدای حادثه 12 تیر در دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهدا در تیر ماه سال جاری حضور می یابند و حضور این خانواده ها از استان هرمزگان در این دیدار باید به خوبی نمود داشته باشد.

جادری گفت: کنگره بزرگ شهدای استان هرمزگان قرار است در سال 97 برگزار شود که سپاه امام سجاد (ع) به عنوان دبیرخانه این کنگره در حال فراهم کردن مقدمات کار است.

تشییع و تدفین پیکر 34 شهید گمنام در هفت نقطه استان هرمزگان طی سال گذشته

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان نیز در این نشست، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال 95 ، بیان داشت: تشییع و تدفین پیکر 34 شهید گمنام در هفت نقطه استان هرمزگان طی سال گذشته صورت گرفت و حدود 150 تقاضا برای دفن شهدای گمنام در استان وجود دارد.

سردار حمید سرخیلی افزود: در 49 نقطه استان هرمزگان پیکر 148 شهید گمنام دفن شده و 20 یادمان شهدای گمنام نیز در استان به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: تدوین دانشنامه دفاع مقدس در هرمزگان با 200 مدخل آغاز شده است و نیازمند حمایت برای پیشرفت کار است و اعزام 12 هزار نفر به راهیان نور دریایی و سرکشی از 700 خانواده شهید در استان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان اضافه کرد: سال گذشته 1660 سند دفاع مقدس از ادارات و سازمان ها در هرمزگان جمع آوری و درس آشنایی با دفاع مقدس در 11 واحد دانشگاهی در هرمزگان ارائه شد.

سرخیلی با اشاره به در پیش بودن سالروز واقعه 12 تیر، بیان داشت: از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این روز در هرمزگان، برگزاری یادواره شهدای 12 تیر، گلباران محل شهادت مسافران پرواز 655 در آب های خلیج فارس، تبلیغات محیطی، برپایی نمایشگاه پرواز، تولید مستند برای پخش از صدا و سیما و حضور سخنرانان در محلات برای تبیین ابعاد این واقعه است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


.انتهای پیام


شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

ارتباط با ما
نقشه سایت
اخبار RSS دریافت
پایگاه اطلاع‌رسانی استان هرمزگان
درباره ما