شعار سال 1402
عنوان گروه خبري / اخبار استانداری . خبر های خوب روابط عمومی . اخبار ویژه .
  • ساعت : ۱۲:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ 
  • کد خبر : ۴۲۵۹۳
با حضور وزیر صمت؛
پالایشگاه روغن سازی شركت پالایش نفت پایا افتتاح شد
پالایشگاه روغن سازی شرکت پالایش نفت پایا به عنوان اولین کارخانه تولید روغن پایه تصفیه اول استان هرمزگان با حضور وزیر و معاونین صنعت، معدن و تجارت، استاندار هرمزگان و رئیس سازمان صمت هرمزگان افتتاح شد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، ظهر  25 اردیبهشت طی مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولین، شرکت پالایش نفت پایا با سرمایه گذاری 17 هزار میلیارد ریال( ۴۰ میلیون دلار)، با مساحت ۳ هکتار و ظرفیت ۲۵۰۰ بشکه در روز، افتتاح شد.

 

وزیر صمت در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران افتتاح این مجموعه صنعتی را پایه‌ای برای توسعه صنعت در استان هرمزگان دانست و گفت: روغن یکی از کالاهای راهبردی در صنعت است و به نظرم هیچ صنعتی را نمی‌توانید پیدا کنید که از روغن‌ها استفاده‌ای نداشته باشد.

 

وی افزود: جذابیت پروژه پالایشگاه نفت پایا، اهتمام و اشتراک مساعی بخش خصوصی و دولت است که موجب شده است یک کار دانش‌بنیان در استان هرمزگان شکل بگیرد.

 

وزیر صمت عنوان کرد: من واحد روغن‌ سازی را پایه اول برای تحولات آتی در استان می‌دانم که از محل اشتراک توانایی‌های داخلی ایجاد شده است و بدون تردید برای توسعه این مجموعه برنامه‌هایی پیش‌بینی خواهد شد.

 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این آیین با تاکید بر لزوم تعریف فراورده‌های جدید در زنجیره ارزش نفت اظهار داشت: در این شرکت، ترکیب فرآورده‌های تولیدی با کمک شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌شود که سبب افزایش ارزش افزوده و افزایش قیمت محصولات به ویژه محصولات صادراتی خواهد شد.

 

وی افزود: با تشکیل زنجیره نفتی علاوه بر افزایش وزنی، به افزایش قیمت فرآورده هم می رسیم و با افزایش عمق دانش، آینده خوبی را می‌توان برای صنعت نفت استان متصور شد.

 

استاندار هرمزگان گفت: ما در توسعه زنجیره نفت نگاه حجمی نداریم بلکه همین که این پالایشگاهها در زنجیره ارزش حرکت کنند و ارزش افزوده بیشتری خلق کنند برای ما حائز اهمیت است. 

 

گفتنی است شرکت پالایشگاه نفت پایا با تکیه بر توان داخلی در ناحیه صنعتی فرآورده های نفتی بندرعباس افتتاح شد، این شرکت زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر بطور مستقیم فراهم می شود محصولات تولیدی کارخانه پالایش نفت پایا، پارافین، اسلاک واکس و انواع روغن تصفیه اول با ظرفیت 237 هزار و 200 تن در سال است. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0